Joomla

Заповедник Асканья-Нова (Евгений Переверзев)

Posted in TOKMAK TV

Біосферний заповідник Асканія-Нова - унікальний куточок природи, який знаходиться на півдні України, в Херсонській області. Цей біосферний заповідник став переможцем всеукраїнського конкурсу "Сім природних чудес України", також він віднесений до сотні великих заповідників і парків.


Площа заповідника становить 33 тисячі гектарів, третина з яких - абсолютно заповідна степова зона, невинна територія, якої ніколи не торкався плуг ..
Цей розкішний оазис створив барон Фрідріх Фальц-Фейн, предок німецьких колоністів, які освоювали українські південні степи і володіли землею, на який знаходиться Асканія-Нова. В кінці XIX століття, ще будучи зовсім юним, Фальц-Фейн почав створювати перші вольєри для птахів і звірів.
Дитяче захоплення Фрідріха стало справою його життя, його зусиллями було створено зоопарк і найкрасивіший дендропарк. Але найвидатнішим справою Фальц-Фейна було створення унікального заповідника на ділянці типчаково-ковилового степу.
Асканія-Нова по праву є найстарішим степовим біосферним заповідником планети і найбільшим серед європейських степових заповідних територій. У тутешніх степових екосистемах налічується більше 500 видів вищих рослин і більше 3 тисяч видів тварин.
69 видів тварин, що мешкають в Асканії, занесені до Червоної книги України, 295 - охороняються по Бернської конвенції, 104 - по Боннської конвенції, а 12 - занесені до Європейського червоного списку. На просторах Асканії-Новій живуть зебри, південно-американські верблюди, індійські і африканські антилопи, олені, лами, шотландські поні, коні Пржевальського, американські бізони, буйволи кафрські, сайгаки і багато інших тварин. Всі вони є представниками не тільки різних континентів, а й різних кліматичних поясів. Тим не менш, вони змогли прекрасно адаптуватися до умов українського степу.