Joomla

Орендар немає права забороняти людям відпочивати на ставку або вимагати за це гроші

Орендар немає права забороняти людям відпочивати на ставку

Біля Токмаку залишилося не так вже й багато водоймищ, де можна відпочити. Деякі просто знищені, а деякі потрапили до лап орендарів, які намагаються по-максимуму нажитись на них. На тих, що лишились, люди скаржаться, що їх не пускають туди безкоштовно порибалити, бо орендарі вимагають плату. Зазвичай орендар посилається на те, що він, почистивши ставок та запустивши в нього рибу, витратився, і забороняє звичайним громадянам рибалити чи напувати худобу.


АТОІ плата за відпочинок може бути чималенька – від 100 гривень. І ось тоді починається цікава арифметика – якщо збирається компанія у 11 чоловік, то орендарю за кілька годин відпочинку, як з неба впаде більше 3 тисяч гривен. Непоганий заробіток, чи не так? Але чи правомірний? Саме з такою з такою ситуацією нещодавно довелося стикнутися членам Громадської організації «Токмацьке об’єднання воїнів АТО», яких намагався вигнати з відпочинку на ставку місцевий орендар. 
Та його дії порушують чинне законодавство України. Орендар не має права забороняти людям ловити рибу, відпочивати чи напувати худобу на орендованому ставку. І це обов’язково прописується у договорі оренди.

Згідно зі ст. 47 Водного кодексу України загальне водокористування для задоволення потреб громадян є безкоштовним і без будь-яких дозволів. Крім того, право людей користуватись водоймами затверджено постановою Кабінету Міністрів від 29 травня 2013 року, де внесено пункт щодо обов’язковості забезпечення вільного доступу до цих водойм пересічних громадян: «Передача в оренду водного об’єкта здійснюється без обмеження права загального користування, якщо інше не визначено законом».

Цю вимогу дублює і Водний кодекс у ст. 51: «Орендарі водного об’єкта зобов’язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування».

Отже, постанова і кодекс чітко зазначають, що орендар ставка чи озера не має права забороняти людям купатися, рибалити, плавати на човнах, здійснювати забір води без застосування споруд або технічних пристроїв (наприклад, на полив) тощо. І якщо вже довелося зустрітися з нечесним орендарем, то посилайтесь на постанову Кабміна та Водний кодекс України і спокійно відпочивайте. Якщо ж не допоможе, то пишіть скаргу до органів місцевого самоврядування з вимогою розірвати угоду про оренду, та надсилайте копію до прокуратури.

За словами члена Громадської організації «Токмацьке об’єднання воїнів АТО» Віталія Видиша«Користуючись тим, що прості люди не знають своїх прав та законів, орендарі роблять, що забажають. Важливо, щоб кожна людина знала, що вона має право реалізовувати свої конституційні права – вільно купатися на ставку, рибалити на вудку. Простіше кажучи користуватись водними ресурсами, як то прописано в законі. Князі, царьки, які залякують людей, повинні знати своє місце і не порушувати нічиї права».


Додати коментар


Захисний код
Оновити